Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motivace ke cvičení ?

1. 12. 2014

Cvičení by pro nás rozhodně nemělo být za trest, ale mělo by to být určité potěšení. Měli bychom v pravidelném pohybu najít především význam a smysl.

 

Odměna a výstraha

Jak jsme si již v úvodu řekli, pohybová aktivita by nám rozhodně neměla být na obtíž a také již víme to, že pro každého je motivace účinná v jiné formě.

Jako jedna z nejčastějších motivací se uvádí pocit tloušťky a následné ostudy, se kterými se silnější člověk leckdy potýká. Už jen pouhá představa tohoto stavu by pro nás měla být výstrahou a u spousty jedinců může probudit velkou touhu ve cvičení. Ale i tak to bohužel pro někoho nemusí být dostatečný impuls.

Jinou a celkem využívanou motivací k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu všeobecně bývají úspěšné výsledky jiných lidí nebo vašich kamarádů . Například vysportované pěkné postavy v nás mohou probudit touhu mít také takovou image, a proto se téměř okamžitě a po hlavě pustíme do cvičení.

Dalším hnacím motorem se u většiny dříve nesportujících osvědčilo odměňování . Za dobře vykonanou činnost bychom si tedy měli slíbit malou odměnu, díky které se na cvičení budeme těšit. Neměla by být ve formě sladkostí či jídla, ale například shlédnutí jedné epizody oblíbeného seriálu, koupel ve vaně, relaxace u televize či nový módní kousek do šatníku.

http://www.siluetadoleta.cz/clanky/motivace-ke-cviceni/

 

Daryl

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vypracoval

(Rick, 1. 12. 2014 18:07)

Daryle pěkný, ale když něco zkopíruješ z webu tak musíš napsat odkud jsi čerpal. Nesmíš napsat, že to ty vypracoval. Mohl bys jít i do vězení